Zapanowała moda na bycie fit

Nadwaga a otyłość
Nadwaga a otyłość
4 września 2017
Catering dietetyczny Poznań
Catering dietetyczny Poznań
26 września 2017
moda na bycie fit

Zapanowała moda na bycie fit – czy jest się o co martwić?

Na przestrzeni wieków funkcjonowało wiele kanonów piękna. Najmocniej wyróżniały się rubensowskie kształty, jak i moda na anorektyczny wygląd modelek. Wydaje się, że obecnie nie chodzi już o to, by dążyć do jak najchudszej sylwetki. Utarło się pojęcie slim fat, czyli kogoś chudego, ale wyglądającego niezdrowo, niewysportowanego. Chudy, ale pozbawiony mięśni, miękki. Nikt nie chce być slim fat, zapanowała moda na bycie fit.

Propagowanie zdrowego trybu życia

Prowadzenie zdrowego trybu życia wymaga poświęceń, ale może sprawiać prawdziwą przyjemność. A już na pewno dobrze wpłynie na nasze samopoczucie, jak i kondycję fizyczną. Oczywiście do momentu, gdy nie staniemy się niewolnikami zdrowego typu życia. Wysportowane ciało jest piękne, ale naprawdę nie każdy musi spędzać wolny czas wylewając siódme poty na siłowni. A przecież ciało fit to ciało wysportowane, umięśnione, bez grama tłuszczu. Nie da się takiego efektu osiągnąć bez ciężkiej pracy i ćwiczeń siłowych. Tymczasem lepsze dla naszego zdrowia są zróżnicowane aktywności, prowadzone na świeżym powietrzu. Należałoby się zatem zastanowić czy moda na bycie fit jest dla każdego i czy wszyscy musimy wyglądać jak Ewa Chodakowska, dla której sport nie jest jedynie dodatkową aktywnością, a niemal sensem życia.

Moda na bycie fit jest kosztowna?

Moda na bycie fit oczywiście nie jest zjawiskiem negatywnym. Ale nie powinno być tak, że ci, którzy nie są fit, spotykają się z nieuzasadnioną krytyką. Wydaje się również, że nie każdego stać na bycie fit, co może wywoływać pewnego rodzaju frustrację. Zdrowe jedzenie, propagowane przez popularne instruktorki fitness często jest niezwykle kosztowne. Oczywiście można odżywiać się zdrowo nie wydając na to kolosalnych sum, ale zdaje się, że mało kto o tym pamięta. Ponadto warto zauważyć, że korzystanie z oferty siłowni albo klubu fitness także nie jest darmowe. Zwłaszcza, że obowiązujący strój na siłownię dawno przestał składać się ze zwykłej koszulki i dresowych spodni. Dziś tworzy się specjalne, sportowe stylizacje, składające się z ubrań najpopularniejszych sportowych marek.

Czy zatem moda na bycie fit jest groźna? Nie, jeśli podchodzimy do tematu z rozsądkiem. W byciu fit, tak jak we wszystkim, trzeba zachować umiar.