Supermodelka plus size

Efekt jojo
Efekt jojo
5 października 2017
Catering bezglutenowy
Catering bezglutenowy
25 października 2017
Supermodelka plus size

Supermodelka plus size – predyspozycje do wykonywania zawodu

Z czym kojarzy się bycie modelką? Najczęściej z chudością. Dopiero za chudością wymieniane są pokazy mody, projektanci, ładne rysy twarzy, spore zarobki, okładki pism, trendy. Modelki muszą być szczupłe i wysokie. Ich uroda bywa dyskusyjna, choć zwykle są kobietami ładnymi albo przynajmniej z oryginalną urodą, którą da się w różny sposób wystylizować. W ostatnich latach modelkom zarzuca się promowanie chudości i niezdrowego, wyniszczającego trybu życia. Jednocześnie coraz mocniej promowane są modelki XXL. Supermodelka pluz size – jaka to dziewczyna?

Kto może zostać supermodelką plus size?

Podobnie jak w przypadku „zwykłych” modelek, supermodelka plus size musi być kobietą wysoką. Minimalny wzrost to 172 cm, choć na wybiegach spotyka się dziewczyny zdecydowanie wyższe, zaś te niższe z powodzeniem mogą pracować jako fotomodelki. Supermodelka musi wyróżniać się urodą i mieć zadbane ciało. Zadbane nie oznacza w tym przypadku chude, ponieważ supermodelka plus size to kobieta przy kości. Minimalny rozmiar ubrań to w tym przypadku 42. Ważne są proporcje, ponieważ nie chodzi tylko o to, by być XXL, ale mieć ładną, pełną figurę.

Supermodelka plus size wyśmiewana?

Supermodelka powinna być kobietą pewną siebie, gotową do pokazywania światu swojej figury i nie bojącą się krytyki, która zawsze się pojawiała i zawsze będzie się pojawiać. Bycie supermodelką XXL nie jest promowaniem otyłości, ponieważ modelkami nie zostają kobiety chorobliwie wręcz otyłe, a takie, które bez problemu spotykamy na ulicach miast. Wiele kobiet może pochwalić się pełnymi kształtami, które jeszcze niedawno uznawane były za brzydkie. Współcześnie uznaje się, że każdy ma prawo być takim, jakim jest, a kobiety przy kości również mogą być zadbane i piękne. Zdaje się, że odnoszą sukces, bo rynek odzieżowy coraz częściej otwiera się na potrzeby puszystych. Powstaje masa sklepów stacjonarnych i internetowych z odzieżą dla osób przy kości, a i zwykłe „sieciówki” wprowadzają do swojej oferty ubrania w rozmiarach większych niż 42.