Pojemniki na żywność

Niezbędne witaminy
Niezbędne witaminy – przykłady i właściwości
10 października 2018
Dieta pudełkowa Kraków
Dieta pudełkowa Kraków
26 listopada 2018
Pojemniki na żywność

Pojemniki na żywność – bezpieczeństwo i świeżość pokarmu

Codzienne przygotowywanie pełnowartościowych posiłków nie zawsze jest możliwe. Nie wszyscy mają na to czas i ochotę. Pracujące mamy przyjmują zatem inny system i gotują obiady co drugi dzień bądź raz na kilka dni. Taką ilość jedzenia należy jednak jakoś przechować. Nie zawsze wystarczy wstawić do lodówki garnek z zupą. Sprawdzą się natomiast pojemniki na żywność.

Pojemnik do przechowywania żywności – funkcje

Pojemniki na przechowywanie żywnościPojemniki na żywność są szczelne, zatem długo utrzymują świeżość pokarmu. Dzięki szczelności zapobiegają również wydostawaniu się i mieszaniu różnorodnych zapachów w lodówce. Pozwalają na posegregowanie jedzenia i sprawne jego ułożenie w lodówce. Dzięki temu, że występują w wielu rozmiarach, nie zajmują wiele miejsca i nie tworzą bałaganu. Ponadto można w nich zabrać posiłek do pracy – jest to rozwiązanie wygodne i bezpieczne.

Odpowiednie przechowywanie żywności

Pojemniki na żywność pozwalają na przechowywanie żywności w taki sposób, by zachować jej wszelkie właściwości odżywcze oraz przedłużyć okres przydatności do spożycia. Ważne jest to zarówno w przypadku żywności, która trafia do lodówki, jak i produktów sypkich, które mają tendencję do nadmiernego wysychania, bądź też przeciwnie – wchłaniania wilgoci.

Z powyższego wynika, że odpowiedniego traktowania wymagają nie tylko gotowe potrawy, które będziemy spożywać w kolejnych kilku dniach, ale także produkty, z jakich się te potrawy przyrządza.

Pojemniki plastikowe, szklane i ceramiczne

Na rynku dostępnych jest wiele rozmaitych pojemników do przechowywania żywności. Różnią się kształtem, wielkością, sposobem zamykania, a przede wszystkim rodzajem tworzywa, z jakiego zostały wykonane. Najpopularniejsze są pojemniki z tworzyw sztucznych, plastikowe. Oprócz nich wyróżniamy pojemniki szklane i ceramiczne, w tym różnorodne słoiczki. Dużą popularnością cieszą się także praktyczne metalowe puszki.

Pojemniki na żywność – zestawy

Pojemniki na żywność są często sprzedawane w zestawach. Taki zestaw składa się zazwyczaj z kilku takich samych elementów, ale w różnych rozmiarach. Jeśli chodzi o plastikowe pojemniki, kiedy nie są używane, to złożone w jedną całość (tj. jeden w drugi) zajmują niewiele miejsca. To samo dotyczy metalowych puszek. Z kolei w zestawach szklanych słoiczków na przyprawy wszystkie elementy mają taką sama wielkość.