Owoce na śniadanie – co jest ważne

Zdrowe warzywa
Zdrowe warzywa – moc i energia
5 czerwca 2018
Catering dietetyczny
Catering dietetyczny
26 czerwca 2018
Owoce na śniadanie

Owoce na śniadanie – jak wybierać

OwoceNie od dziś wiadomo, że śniadanie to jeden z najbardziej istotnych posiłków w ciągu dnia. To właściwe przyrządzone śniadanie sprawia, że mamy energię i siłę na cały dzień, który jest przed nami. Nie zapominajmy także o fakcie, że śniadanie ma olbrzymi wpływ na nasz ogólny stan zdrowia. To jak się czujemy zależy przecież w dużej mierze od tego jak się po prostu odżywiamy. Co ciekawe, zdrowe śniadanie powinno mieć przede wszystkim kilka podstawowych składników – główne składniki o których mowa to przede wszystkim składniki bogate w składniki energetyczne.

Owoce na śniadanie to jeden ze szczególnie dobrych pomysłów. mowa tutaj o fakcie, że owoce na śniadanie mają naprawdę bardzo duże znaczenie w tym jak dużo mamy energii. Najlepsze owoce na śniadanie to przede wszystkim owoce, które są przede wszystkim świeże, najlepsze są więc owoce sezonowe, które mają naprawdę bardzo dużo wartości energetycznej a jednocześnie nie są zanieczyszczone. Owoce na śniadanie, które wybieramy powinniśmy przede wszystkim wybierać biorąc pod uwagę następujące rzeczy: ilość i rodzaj składników odżywczych, kaloryczność, ilość błonnika pokarmowego, zawartość różnego rodzaju cukrów, zawartość witamin, a także wiele innych kwestii. Przede wszystkim powinniśmy także zwracać uwagę na to jak dane owoce faktycznie wpływają na stan naszego zdrowia.

Przykładowe śniadanie

Ważny jest przede wszystkim fakt, że nie każdy owoc będzie miał taki sam wpływ na to jak wyglądają kwestie związane z ich wpływem na stan naszego zdrowia. Wybierając owoce na śniadanie powinniśmy także pamiętać o tym, że każdy owoc ma tak naprawdę inne właściwości, inną zawartość opisanych wyżej składników i inne działanie. Jeśli chodzi o perfekcyjne owoce na śniadanie to z pewnością warto pomyśleć o takich owocach jak na przykład: grejpfruty, pomarańcze, kiwi, truskawki, ananasy, melony czy arbuz. W zasadzie każdy owoc, który jest świeży i daje nam dużą dawkę energii sprawdzi się jako owoc na śniadanie.

Śniadanie ma nam przecież dostarczyć dawki energii na cały dzień, który jest przed nami. Co ciekawe, owoce na śniadanie możemy jeść w formie niezmienionej, to znaczy możemy je spożywać tak jak są, możemy je pokroić, przyrządzić sałatkę owocową ale możemy także pomyśleć o połączeniu owoców z innymi wartościowymi składnikami typowymi dla śniadania takimi jak na przykład płatki śniadaniowe, kasze czy jogurty. Pomysły na śniadanie tak naprawdę zależą w całości od nas i nie musimy się tutaj wcale ograniczać. Warto o tym pamiętać i nauczyć się komponować swoje własne owocowe śniadania, ewentualnie można także zawsze skorzystać z gotowych rozwiązań oferowanych przez firmy cateringowe.