Dieta pudełkowa- sposób na nowe nawyki żywieniowe

zdrowe jedzenie
Gdzie kupować zdrową żywność?
19 października 2019
Catering dietetyczny Poznań
Catering dietetyczny Poznań – świadome odżywanie
25 lutego 2020
dieta pudelkowa

Ostatnio bardzo popularna jest tzw. dieta pudełkowa. Zamawiamy konkretne zestawy o określonej wartości kalorycznej, i jedyne, co musimy robić, to jeść. Jedzenie, zgodnie z jadłospisem jest dostarczane nam każdego poranka pod drzwi. Czy jest to rozwiązanie dobre dla naszej diety?

Jeśli zaczynamy naszą przygodę z dietą, czy pracujemy tak, że nie mamy możliwości przygotowywać sobie regularnie posiłków, to dieta pudełkowa jest ciekawym rozwiązaniem. Wiele firm oferuje nam szeroki wybór posiłków, dzięki czemu możemy spróbować wielu nowych smaków. Istnieje wiele opcji do wyboru: osoby z alergiami pokarmowymi również mogą skorzystać z diety pudełkowej.

Jak i plusy diety pudełkowej, są i minusy. Jednym, bardzo poważnym minusem jest produkcja ogromnej ilości plastiku. Każdy posiłek pakowany jest osobno, co generuje duże ilości śmieci. Dodatkowo,  jeśli korzystamy z diety pudełkowej od dłuższego czasu, może się okazać, że dieta ta jest bardzo monotonna. Wiele posiłków może być też nie do końca przyprawionych, bądź przyprawionych nie tak, jak lubimy.

Catering dietetyczny jest dostępny w większości dużych miast w Polsce. W zależności od rodzaju posiłku czy firmy, ceny za usługę są zróżnicowane. W skali miesiąca może to być opcja budżetowa, mimo iż wydaje się, że jest to opcja droga. Jednak, jeśli na szali kładziemy nasze zdrowie, i chcemy stworzyć nowe nawyki żywieniowe oraz jeść zróżnicowanie, to dieta pudełkowa jest dla nas ciekawym rozwiązaniem.