Dieta antycellulitowa – praktyczne informacje

Dieta raw
24 sierpnia 2017
Nadwaga a otyłość
Nadwaga a otyłość
4 września 2017
Dieta antycellulitowa

Dieta antycellulitowa – co warto wiedzieć

Cellulit w dzisiejszych czasach to problem wielu kobiet. Na rynku znajduje się wiele ofert produktów, które mają skutecznie usuwać cellulit. Mamy zatem dużą liczbę magicznych kremów, balsamów czy peelingów, które jeśli tylko regularnie stosowane mają nam pomóc w walce z cellulitem. Niestety same kremy i różnego rodzaju kosmetyki nie wystarczą jeśli naprawdę chcemy skutecznie się pozbyć pomarańczowej skórki. Aby kosmetyki miały wymierne efekty należy dodatkowo zadbać o aktywność fizyczną i odpowiednią dietę. Dopiero, gdy połączymy te trzy elementy, zachowany regularność i równowagę będziemy mogły osiągnąć rzeczywiste rezultaty i faktycznie pozbyć się cellulitu. O ile ćwiczenia fizyczne i kosmetyki to konieczność jeśli chodzi o walkę z cellulitem to dieta dla wielu osób nie jest już czymś oczywistym. Na czym zatem polega dieta antycellulitowa?

Dieta antycellulitowa powinna przede wszystkim bazować na produktach, które zawierają duże ilości witaminy C oraz błonnik. Witamina C znana jest z tego, że oczyszcza i nawadnia organizm, podobnie jak błonnik a to z kolei korzystnie wpływa na walkę z cellulitem. W diecie antycellulitowej powinny się także znaleźć rośliny strączkowe, brokuły, buraki oraz produkty pełnoziarniste. Powinniśmy natomiast unikać produktów tłustych, smażonych oraz cukrów. Negatywny wpływ na stan naszej skóry mają także wszelkiego typu napoje które odwadniają organizm, takie jak kawa, herbata czy alkohol. W diecie antycellulitowej najważniejsze jest nawodnienie organizmu i dostarczenie witamin.

Dieta antycellulitowa – zalety

Jako, że dieta antycellulitowa obfituje w produkty zawierające witaminę C i błonnik jest to generalnie dieta zdrowa, która ma bardzo pozytywny wpływ na cały nasz organizm i zdrowie. Owoce, warzywa, rośliny strączkowe oraz produkty pełnoziarniste są przecież także zalecane we wszelkiego rodzaju zdrowych dietach, które mają na celu poprawę naszego zdrowia i kondycji fizycznej  w ogóle. Będąc więc na diecie antycellulitowej mamy pewność, że nie tylko skutecznie pozbędziemy się cellulitu, ale także będziemy zdrowsze, a nasze skóra, włosy i paznokcie odzyskają blask. Warto zatem rozważyć przejście na tego typu dietę i znaleźć produkty odpowiednie dla siebie. Jeżeli szukasz diety antycellulitowej dla siebie lub bliskiej osoby odwiedź stronę lightdiet.pl