Catering dietetyczny Poznań – świadome odżywanie

dieta pudelkowa
Dieta pudełkowa- sposób na nowe nawyki żywieniowe
17 grudnia 2019
dieta pudełkowa
Jedzenie na wynos i dieta pudełkowa „w czasach” koronawirusa, czyli czy dziś bezpiecznie jest zamawiać np. catering dietetyczny.
25 marca 2020
Catering dietetyczny Poznań

W ostatnich latach znacząco wzrosła liczba osób odżywiających się świadomie, unikających przetworzonego jedzenia i spożywających zbilansowane posiłki o właściwej kaloryczności. Organizm przestaje być traktowany jak śmietnik, do którego trafia pożywienie wątpliwej jakości. Coraz więcej mówi się natomiast na temat zdrowego stylu życia, wzmożonej aktywności fizycznej i zdrowych nawyków żywieniowych. W kształtowaniu poprawnych nawyków może pomóc catering dietetyczny Poznań.

Zdrowe nawyki żywieniowe

O zasadach zdrowego żywienia można napisać wiele, ale publikacje poświęcone tej tematyce zwykle mówią o pięciu podstawowych nawykach, których wprowadzenie może przyczynić się do poprawy zdrowia, wyglądu, a co za tym idzie – samopoczucia danej osoby. Pierwsza zasada mówi o konieczności regularnego odżywiania. Dietetycy zalecają, by jeść często i niewielkimi porcjami, zamiast objadać się w trakcie dwóch czy trzech posiedzeń przy stole. Rekomenduje się spożywanie pięciu posiłków w równych odstępach czasu. Druga zasada zdrowego żywienia mówi, że pierwszy z posiłków powinien rozpocząć się najpóźniej godzinę po wstaniu z łóżka, natomiast ostatni zakończyć na 2-3 godziny przed snem. Pomiędzy posiłkami nie należy podjadać, ale należy zadbać o nawodnienie organizmu. Trzecia zasada mówi zatem o konieczności spożywania dużych ilości wody niegazowanej.

Kolejna zasada sugeruje, że zdrowa dieta w przeważającej mierze powinna składać się z warzyw i owoców. Warzywa (surowe, gotowane, pieczone grillowane) powinny być podstawą codziennego menu. Dobrze sprawdzą się również świeżo wyciskane soki warzywno-owocowe. Takimi posiłkami należy się delektować i tego właśnie dotyczy piąta zasada, mówiąca o konieczności niespiesznego jedzenia. Zaleca się, by dokładnie przeżuwać każdy kęs, pamiętając, że proces trawienia rozpoczyna się w jamie ustnej. Poza tym jedzenie w pospiechu to prosta droga do przejadania się – jedząc szybko, nie dajemy żołądkowi szansy na zakomunikowanie, że jest pełny.

Catering dietetyczny Poznań a zasady zdrowego żywienia

Wprowadzenie wymienionych wyżej zasad zdrowego żywienia znacznie ułatwia dieta pudełkowa. Catering dietetyczny Poznań to usługa, w ramach której klient każdego dnia otrzymuje pięć zbilansowanych posiłków, zapakowanych w higieniczne pudełka. Komponowaniem jadłospisów zajmuje się dietetyk, zatem menu jest nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe.

Zamawiając catering dietetyczny, decydujemy się na pożywanie posiłków w regularnych odstępach czasu i w kolejności ustalonej przez firmę cateringową. Posiłki są zawsze pod ręką, gotowe do spożycia, zatem nie sposób ich pomijać ani zamieniać na niezdrową przekąskę. Tym samym dieta pudełkowa przyczynia się do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych.