Catering dietetyczny

Owoce na śniadanie
Owoce na śniadanie – co jest ważne
13 czerwca 2018
Proste lemoniady
Proste lemoniady – ratunek w lecie
5 sierpnia 2018
Catering dietetyczny

Wypróbuj catering dietetyczny i pożegnaj zbędne kilogramy

Catering dietetyczny to usługa wypromowana dzięki gwiazdom i celebrytom, którzy nie mając czasu na przygotowywanie posiłków, decydują się na korzystanie z diety pudełkowej. Okazuje się jednak, że z tego sposobu żywienia korzysta coraz więcej „szarych” obywateli.

Zalety diety pudełkowej – po pierwsze wygoda

Korzystanie z diety pudełkowej jest niezwykle komfortowe. Wystarczy skontaktować się z firmą cateringową i złożyć zamówienie. Najczęściej zamawia się posiłki na cały miesiąc, choć możliwy jest również wybór terminów krótszych, bądź dłuższych.
Posiłki dostarczane są codziennie, a niekiedy co drugi dzień. Wiele zależy tutaj od odległości, jaka dzieli firmę cateringową od adresu, pod który catering dostarczane są posiłki. Może to być adres zamieszkania, miejsce pracy czy nauki.
Catering dietetyczny oferuje wyżywienie na cały dzień. Najczęściej jest to pięć posiłków zapakowanych w higieniczne i łatwe w użyciu pudełka. Pudełka można zabrać ze sobą w każde miejsce, dzięki czemu zawsze będziemy mieć posiłek na czas i unikniemy napadów wilczego głodu. Posiłki są gotowe do spożycia, nie trzeba ich nawet przekładać na talerz. Niektóre możemy podgrzać, jeśli mamy taką możliwość.
Dieta pudełkowa jest bardzo wygodna, ponieważ wyklucza robienie jakichkolwiek zakupów spożywczych. Otrzymujemy zbilansowane posiłki na cały dzień, zatem nie musimy spędzać czasu w marketach, stać w kolejkach i kupować pożywienia. Nie musimy również poświęcać czasu na przygotowywanie posiłków. Niektórzy nie lubią tego robić, inni nie potrafią, a jeszcze inni zwyczajnie nie mają czasu na gotowanie. Catering dietetyczny sprawia, że nawet nie trzeba ruszać się z domu, by zjeść obiad w restauracji.

Catering dietetyczny a odchudzanie

catering
Firmy cateringowe oferują diety o rozmaitej kaloryczności. To klient decyduje, ile kalorii chce spożywać w ciągu dnia. Przykładowo, firma LightDiet oferuje diety z zakresu od 1000 do 2500 kalorii. Osoby, które prowadzą siedzący tryb życia mogą tych kalorii spożywać mniej, zaś ci, którzy dużo się ruszają – więcej. Oczywiście wiele tez zależy od wieku i płci danej osoby, a także jej wyjściowej masy ciała.
Decydując się na catering dietetyczny, otrzymujemy pięć zbilansowanych posiłków, które spożywamy co 3-4 godziny. Dzięki temu, że nie musimy robić zakupów ani gotować, unikamy pokus. Nie musimy też pilnować gramatury ani kaloryczności posiłków, gdyż ktoś zrobił to za nas. Naszym zadaniem jest jedynie trzymanie się rozpiski i spożywanie tego, co zostało przygotowane przez kucharza. Catering dietetyczny jest zatem świetnym rozwiązaniem dla osób, które do tej pory nieskutecznie walczyły z nadprogramowymi kilogramami.